V sobotu 14. dubna se v autokempu Pod Císařem v Ostrově u Tisé uskutečnil 9.ročník jarního závodu v přírodním víceboji dvojčlenných týmů ze série Císař Challenge pořádaných Jirkou Růžičkou. Novinkou pro letošní rok je rozdělení kategorií na PRO (profi závodníci) a HOBBY, které se od sebe liší náročností závodu – délkou trati a skladbou disciplín. Hlavní disciplínou závodu zůstává orientační běh a MTBO s povinnými kontrolami. My se s Michalem sebevědomě přihlašujeme do kategorie PRO, pro kterou jako další disciplíny připadají: bouldering, lanové překážky, kánoe a letní biatlon.
Hromadný start naší kategorie PRO je v 9:00, začínáme krátkým běžeckým prologem do kopce nad autokemp, který má za úkol rozdělit startovní pole. Následně vybíháme na orientační běh. Bohužel 2. kontrola je k nenalezení a v místě, kde se má nacházet, se startovní pole opět sbíhá. Hledání nakonec hromadně vzdáváme a běžíme dál. Ke konci běhu absolvujeme vložené disciplíny. A sice jízdu na kanoi, kde se tradičně pohádáme při pádlování. Letní biatlon, kde tradičně netrefím ani jeden terč. A lanový překážky nakonec.
Tak a můžeme nasednout na bajky a dát se do MTBO, odhadem máme před sebou 4 – 5 týmů z naší kategorie MIX.
Ze začátku předjíždíme dva týmy, se kterými se ale následně ještě několikrát míjíme na kontrolních bodech, takže ztrácíme přehled o celkovém pořadí. Zhruba ve třetině se totálně ztrácíme v okolí kopce s příznačným názvem Mrchoviště (465 m.n.m.). Nadávám. Přidáváme si navíc novou disciplínu – tlačení. Nadávám. Mezi močály a v ostružinách ztrácíme minimálně 40 minut.
Konečně jsme na normální cestě a zbytek už zvládneme bez větších omylů. Zbývá už jen absolvovat bouldering a hurá do Ostrova.
V cíli garmin ukazuje 13 km běhu a 50 km na bajku v celk. čase 6:16 a v naší kategorii MIX bereme 2. místo.

 

 

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *