Běh na Kokšín – zimní večírek

Možná bude i sníh a zcela určitě bude tma :-)“ slibují pořadatelé v odkazu, který mi FB prozíravě nabízí.
Už jen samotný název kopce „Kokšín“ mě dost pobavil. Klikám na odkaz pro další info – jedná se o zimní noční verzi oblíbeného trailu ze Spáleného Poříčí na Kokšín (684 m n. m.) a zpět. Paráda, čuju dobrodružství a přeposílám na Michala. Jedeme! Start je v pátek 16.2. ve 20:00 z nádvoří zámku ve Spáleném Poříčí, po závodě je slíbenej gulášek a jako bonus možnost přespání z pátku na sobotu přímo na zámku. Takže romantika zaručena! A protože jsme přející, tak si takovouhle zábavu nenecháme sami pro sebe a do závodu naverbujeme ještě Lukáše s Kačkou – krásný páteční program zaručen. V pátek po práci rychle balíme běžecký krámy, čelovky a běžky, protože máme v plánu ještě popojet na moji zamilovanou Šumavu a ještě se tam o víkendu trochu sklouznout.
Na zámek dorážíme asi hodinku před startem, hned po vylezení z auta si málem rozbijem držku na ledový plotně. Vyzvedáváme čísla a klíče od našeho pokoje na zámku, který mi silně připomíná můj pokoj lochotínský koleji. No nic. Lukáš s Kačkou doráží chvíli po nás.
V 19:45 jdem drkotat zubama na nádvoří, kam se už pomalu shromažďují ostatní závodníci na start. Následuje krátká rozprava a výklad trati. Zapínám čelovku, do sluchátek pouštím Haničku Zagorovou a start!
Začínám polemizovat, jestli jsem si přece jenom neměla vzít nesmeky, sněhu po málu, ale asfalt je místama samej led. Naštěstí je ho na trati minimum. Z města se vybíhá úzkou cestičkou podél potoka, kde mě postupně předbíhá Lukáš a po chvilce i Michal. Následuje brod, který se nedá přeběhnout, aniž by si člověk nenabral do bot. Takže zbytek závodu v mokrejch. Běží se dobře a díkybohu za tu tmu,díky který před sebou nevidím ten krpál. Trochu to kazí mihotání čelovek kdesi v lese nade mnou. Běh se mění v chůzi, ale netrvá to tak dlouho a jsem nahoře. Tak a teď to už jen seběhnout dolů. Před občerstvovačkou dobíhám Michala, který na sebe bere odpovědnost vodiče a běží se mnou až do cíle, kam dobíhám jako první žena v čase 1:35:13. Následuje slíbený gulášek, pivko, vyhlašování a zábava, která se mnohým protáhla až k ránu.

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *