25. listopadu 2017 jsme se i přes předcházející žalostný trénink prostě museli zúčastnit 1. ročníku Čertovskýho winter trailu. Jedná se o zimní variantu Čertovského ultratrailu konaného letos v červnu, ovšem s poloviční porcí kilometrů. Tzv. „zimní půlčert“ nám poslední listopadovou sobotu nadělil krásnej terénní závod v lesích a mezi skalami v okolí Hamru na Jezeře. Trail s minimem asfaltu o délce 33,3 km s 1182 metry převýšení, kde nás čekaly prudké seběhy a výběhy, královsky zásobené občerstvovačky i pekelný bahno. Oproti většině ostatních závodů překvapí příjemnou rodinnou atmosférou a na trati se to hemží čerty, kteří mají vypsanou svoji vlastní kategorii.  A aby čerti neměli svrbění podvádět, v průběhu závodu si závodníci oráží kontrolní body, které se většinou jak jinak, než na kopci.

Hamr na Jezeře – Jelení vrchy – Dlouhý kámen – Skalní divadlo – V Břízkách – pod Kavčí skálou – Horka – Holičský vrch – Lázeňský vrch – Kavčí kopec – Chrastenský vodopád – Chrastenský vrch – Děvín – Hamerský Špičák – Hamr na Jezeře

Dobíháme zničení, Michal v čase 4:00:05 (35. v kategorii / 40. celkově). Já jsem o čtvrt hodinu pomalejší a o dost použitější v čase 4:14:52 (8. kat. / 51. celkově).

https://www.certovskej-ultratrail.cz/

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *